Digitální měna FB. Hrozba nebo přínos?

Digitální měna Facebooku je podle Francie hrozbou a není možné ji povolit.

Podle francouzského ministra financí jménem Bruno Le Maire nelze plánovanou digitální měnu libra americké internetové společnosti Facebook v Evropě za současných podmínek povolit. Virtuální měna podle něj představuje velkou hrozbu pro finanční systém i suverenitu vlád a současně vytváří dost velký prostor pro zneužívání dominantního postavení na trhu. Zprávu zveřejnila agentura Reuters.

Virtuální měna FB

Podle francouzského ministra financí Bruno Le Maire jsou veškeré obavy týkající se této virtuální měny velmi vážné a za těchto podmínek nelze povolit rozvoj libry v rámci Evropy. Tato privatizace peněz podle něj v sobě zahrnuje značná rizika zneužití dominantní tržní pozice, ale i rizika pro suverenitu nebo rizika pro spotřebitele a podniky.

Digitální měna libra

Facebook v současné době provozuje největší internetovou sociální síť na světě. Letos v červnu nedávno představil plán na vytvoření digitální měny s názvem libra. Evropští regulátoři momentálně zkoumají, jestli tato plánovaná kryptoměna nebude mít značný negativní dopad na hospodářskou soutěž.

Regulace virtuálních měn a společností

Bruno Le Maire ve stejném období prohlásil, že Facebook musí zajistit, aby tato nová virtuální měna nepoškozovala spotřebitele a zejména nebyla používána k nezákonným aktivitám. V rozhovoru s rozhlasovou stanicí Europe-1 navíc uvedl, že jde o nástroj, který umožní Facebooku shromáždit miliony údajů, a to posiluje ministrovo přesvědčení, že je zapotřebí velké digitální společnosti regulovat.

Budoucnost digitální měny libra

Ohlášení nové měny Facebooku s názvem libra vyvolalo značné znepokojení i mezi mnoha dalšími politiky, regulátory a centrálními bankéři. Yves Mersch, člen Výkonné rady Evropské centrální banky – ECB už v září varoval, že by nová měna mohla doslova podkopat schopnost Evropské centrální banky stanovovat měnovou politiku.

 

Vzdělávejte se z pohodlí domova s profesionály z německé banky Bernstein. Pravidelné webináře na různá témata – vybere si nováček i zkušený investor. Budete mít možnost interaktivně komunikovat s lektorem a navíc získáte bezplatné individuální telefonní konzultace.

Věnujte 20 min. svého času a změňte svou budoucnost. Účast zdarma! >>https://webinar.benter.cz

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*