Dyson zrušil projekt na výrobu elektromobilů

Dyson

Britská společnost Dyson zrušila projekt na výrobu elektromobilů v hodnotě 2,5 miliardy liber.

Zakladatelem a šéfem stejnojmenné společnosti firmy je James Dyson. Tato britská společnost Dyson, která je známá zejména výrobou vlastních vysavačů nyní zrušila svůj projekt v hodnotě 2,5 miliardy liber, v přepočtu asi 72,5 miliardy korun, určený na výrobu elektromobilů. Informaci přinesl server BBC. Britská společnost Dyson podle serveru uvedla, že její inženýři vyvinuli doslova fantastický elektrický vůz, který se ale s velkou pravděpodobností nedostane na silnice, protože není komerčně životaschopný.

Společnost Dyson

Společnost Dyson, jejímž zakladatelem a šéfem je vynálezce bezsáčkového vysavače James Dyson, v loňském roce představila své velké plány na vybudování továrny na výrobu elektromobilů v Singapuru. Současně uvedla svůj předpoklad, že se závod pustí do produkce elektrovozů v roce 2021. Na zmíněném projektu elektrického automobilu spuštěném v roce 2017 doposud pracovalo více než 500 lidí. Společnost Dyson v e-mailu adresovaném zaměstnancům uvedla, že se společnost velmi neúspěšně pokoušela o prodej projektu, ale neuspěla.

Situace společnosti

Britská společnost Dyson je výrobcem bezsáčkových vysavačů, vysoušečů rukou a další elektroniky. Nyní chce stěhovat své sídlo z Británie do Singapuru kvůli rostoucímu významu asijského trhu. Uvedla, že to nesouvisí s brexitem, ale je kritizována za pokrytectví. James Dyson je totiž zastáncem brexitu a tento krok je v rozporu s jeho názory. Vyjádřil se, že bude v Británii investovat dál. Zda se stěhování neodsune stejně jako projekt elektroautomobilů, není známo. Společnost loni zvýšila obrat o 28 % na 4,4 miliardy liber, v přepočtu asi na 128,7 miliardy korun. Hrubý provozní zisk EBITDA vzrostl o 1/3 na 1,1 miliardy liber, as 32,2 miliardy korun.

 

Vzdělávejte se z pohodlí domova s profesionály z německé banky Bernstein. Pravidelné webináře na různá témata – vybere si nováček i zkušený investor. Budete mít možnost interaktivně komunikovat s lektorem a navíc získáte bezplatné individuální telefonní konzultace.

Věnujte 20 min. svého času a změňte svou budoucnost. Účast zdarma! >>https://webinar.benter.cz

 

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*