Od projektu kryptoměny libra FB se odvrací Visa i Mastercard

Společnosti Visa, Mastercard, eBay a Stripe se stahují z rozběhnutého projektu kryptoměny libra sociální sítě Facebook.

Nová digitální měna vyvíjená společností Facebook s názvem libra zaznamenává první potíže. Společnosti Visa, Mastercard, eBay a Stripe vydaly oznámení, že z asociace, která má spravovat kryptoměnu odcházejí. Informace zveřejnila agentura Reuters.

Digitální měna libra

Facebook představil plán vlastní digitální měny libra v červnu 2019. S dalšími partnery vznikla správa projektu Asociace Libra sídlící ve Švýcarsku. Minulý týden se ale stáhla společnost PayPal a přidali se další. Oznámený odchod společností znamená pro projekt problém. Jde o velké platební společnosti, které byly zakládajícími členy projektu. Facebook chtěl spustit měnu již v červnu 2020.

Asociace Libra

Šéf Asociace Libra pro politiku a komunikaci Dante Disparte k situaci uvedl, že asociace bude i nadále pokračovat v plánech na formálním založení. Nyní proběhne úvodní zasedání rady Asociace Libra a pak budou oznámeni první členové Asociace Libra. Z prohlášení vyplývá, že Dante Disparte počítá se spuštěním kryptoměny.

Členové asociace

Členy asociace zůstávají především společnosti pohybující se v oblasti rizikového kapitálu a neziskové organizace. Na seznamu členů jsou nyní společnosti Uber, Spotify, Lyft a telekomunikační skupina Vodafone se specializací na mobilní platby.

Projekt Libra

Ztráta podpory od společností Visa a Mastercard bude podle AP znatelná. Společnosti jsou klíčové na trhu s kreditními a debetními kartami v USA a Evropě. Významně se podílejí i na platebních systémech v rozvíjejících se zemích. Jejich souhlas s členstvím v Asociaci Libra poskytl projektu FB legitimitu. Plány Facebooku na novou digitální měnu znepokojili politiky, regulátory a centrálními bankéře v USA i v Evropě. Německo a Francie chtějí zablokovat zprovoznění libry v Evropě.

 

Vzdělávejte se z pohodlí domova s profesionály z německé banky Bernstein. Pravidelné webináře na různá témata – vybere si nováček i zkušený investor. Budete mít možnost interaktivně komunikovat s lektorem a navíc získáte bezplatné individuální telefonní konzultace.

Věnujte 20 min. svého času a změňte svou budoucnost. Účast zdarma! >>https://webinar.benter.cz

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*