Oprava letiště v Pardubicích

letiště Pardubice

Vojenské letiště v Pardubicích v nejbližší době čekají zásadní změny. Stát aktuálně vypisuje zakázku v hodnotě 170 milionů na jeho rekonstrukci.

Ministerstvo obrany chce rekonstruovat areál vojenského letiště v Pardubicích, který je dnes zcela nevyhovující. Armáda letiště sdílí s civilním provozem. Rezort ministra Lubomíra Metnara nyní vypsal soutěž na projekt rekonstrukce hangárů, letištních objektů a techniky. Za projektovou dokumentaci zaplatí 12 milionů korun a za stavební práce 160 milionů korun. Informaci uvedl Jiří Caletka z tiskového oddělení ministerstva obrany.

Rekonstrukce letiště

Hlavním záměrem obrany je využívat pardubické letiště v jeho plném rozsahu. Stav zdejších objektů zcela nevyhovuje aktuálním požadavkům na zabezpečení přijetí a provoz letadel armády během výluk provozu na ostatních leteckých základnách. Cílem rekonstrukce je zajištění odpovídající infrastruktury. Kromě letiště v Pardubicí využívá armáda i letiště v Čáslavi, Náměšti nad Oslavou a v pražských Kbelích.

Zakázka

Ministerstvo obrany bude od konce září vybírat z nabídek projektantů. Vypracování dokumentace se odhaduje na ¾ roku. Datum dokončení rekonstrukce zatím není známo. Letiště v Pardubicích čekají zásadní změny. Pro zajištění provozu ve prospěch armády bude nutné zvýšit počet personálu a investovat do současné, zcela nevyhovující infrastruktury. Velitel letiště podplukovník Peter Hatala na webu Správy letiště Pardubice také informovalo o tom, že celková rekonstrukce přinese nové pracovní příležitosti a poptávku po bydlení v přilehlé lokalitě.

Investice

Stát bude do pardubického letiště dál investovat. Na přelomu let 2017 a 2018 společnost East Bohemian Airport, kterou v současné době vlastní město Pardubice a Pardubický kraj, dokončila stavbu nového terminálu určeného pro civilní dopravu. Z veřejného rozpočtu šlo do tohoto projektu 266 milionů korun. O dalších 35 milionů letos zvýšily základní kapitál EBA město a kraj. Finanční pomoc byla směřována na investice a posílení likvidity společnosti.

 

Vzdělávejte se z pohodlí domova s profesionály z německé banky Bernstein. Pravidelné webináře na různá témata – vybere si nováček i zkušený investor. Budete mít možnost interaktivně komunikovat s lektorem a navíc získáte bezplatné individuální telefonní konzultace.

Věnujte 20 min. svého času a změňte svou budoucnost. Účast zdarma! >>https://webinar.benter.cz

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*