Rohlík.cz koupí podíl ve společnosti My Food

Majitelem internetového obchodu s potravinami Rohlík.cz je společnost Velká pecka. Nyní kupuje část řetězce My Food v podobě společnosti My Food Wholesales.

Spojení obou společností posuzuje ve zjednodušeném řízení Úřad pro ochranu hospodářské soutěže – ÚOHS a rozhodnutí by mělo být vydáno do 20 dní. Ke spojení dochází v oblastech velkoobchodního prodeje potravin, maloobchodního prodeje zboží denní potřeby, nákupu zboží denní potřeby a poskytování stravovacích služeb.

Propojení

Společnost My Food Wholesales vznikla v červenci tohoto roku. Řetězec My Food je součástí společnosti Sklizeno a do společnosti vyčlenil své velkoobchodní aktivity, firmu Freshbedýnky, vlastní výrobu, gastro, catering a projekt Mlsná farma. Daná část My Food má roční tržby 400 milionů korun, jak potvrdil ředitel sítě prodejen Sklizeno Petr Borkovec. Jedná se o části společnosti Sklizeno, kterým se daří právě díky dlouhodobé spolupráci s Rohlik.cz. Obě společnosti sdílí stejné dlouhodobé cíle, tedy kvalitu, čerstvost a poctivost potravin s důrazem kladeným na české produkty.

My Food Wholesales

Díky My Food Wholesales platformě chce Rohlik.cz zajistit větší dostupnost kvalitních lokálních potravin na Rohlik.cz a dalších obchodech po celé republice. Zakladatel a většinový vlastník společnosti Rohlik.cz Tomáš Čupr uvedl, že se společností My Food chtějí objevovat novinky, trendy a další vyhlášené farmáře z různých regionů.

Sklizeno a Rohlik.cz

Společnost Sklizeno se zaměřuje na prodej zdravých a farmářských potravin a už v roce 2016 se propojilo se sítí prodejen My Food a Náš Grunt. V současné době má přes 50 prodejen. Ve skupině vlastní Brno Investment Group podnikatele Petra Borkovce 55 %, David Kukla 29 % a Aleš Kotěra necelých 11 %. Rohlík.cz je největším internetovým obchodem s potravinami v ČR. V roce 2018 měl obrat o 52 % vyšší a činil téměř 2,5 miliardy korun. Majitelé Rohlík.cz a Sklizeno založili i společný investiční fond na podporu menších českých farem.

 

Vzdělávejte se z pohodlí domova s profesionály z německé banky Bernstein. Pravidelné webináře na různá témata – vybere si nováček i zkušený investor. Budete mít možnost interaktivně komunikovat s lektorem a navíc získáte bezplatné individuální telefonní konzultace.

Věnujte 20 min. svého času a změňte svou budoucnost. Účast zdarma! >>https://webinar.benter.cz

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*